Otužování. Tajný lék pro naše tělo!

Změna teplé a studené vody (otužování) působí jako vítr v těle. Zrychluje regeneraci buněk (omlazuje) a štěpení a vylučování odpadních látek, a to včetně přebytečného tuku. Posiluje imunitu, vyhlazuje pleť a šetří naše peníze za kosmetické a výživové doplňky.

Překonávání překážek

V životě bychom měli překonávat různé překážky, abychom zjistili, co vlastně chceme a kam se chceme posunout. Otužováním vystoupíte ze své komfortní zóny a vezmete své zdraví do svých rukou.

Jakmile překonáte tuto výzvu, překonáte všechno. Samotné kouzlo je především v jednoduchosti. Sprchu a studenou vodu máme všichni, takže začít můžete hned.

Pravidelným otužováním posílíte svůj imunitní systém a zrychlíte metabolismus. Díky rychlému metabolismu nebudete unaveni a tímto jednoduchým a pro všechny z nás dostupným způsobem uzdravíte své tělo i mysl.

Změna teplé a studené vody (otužování) působí jako vítr v těle. Zrychluje regeneraci buněk (omlazuje) a štěpení a vylučování odpadních látek, a to včetně přebytečného tuku.

Otužování posiluje imunitu, vyhlazuje pleť a šetří naše peníze za kosmetické a výživové doplňky.

Benefity otužování

 • Zlepšení krevního oběhu

  Otužováním zlepšujeme krevní oběh. Cévy se prudce zúží a krev tak musí kolovat mnohem rychleji. Stěny tepen a žil se zpevňují a zvyšuje se celkový výkon kardiovaskulárního systému včetně přirozeného posilování srdíčka.

 • Efektivnější odvod odpadních látek

  Svaly se kontrahují (stahují) a tím pohánějí lymfatický systém, který rychleji a efektivněji odvádí z těla odpadní látky. Výrazně se zlepšuje celulitida a zpevňuje se pokožka.

 • Nárůst energie a pozitivní nálady

  Pravidelným otužováním ustupují deprese a dochází k celkovému nárůstu energie a pozitivní nálady.

 • Lepší produkce pohlavních žláz

  Studená voda zvyšuje u mužů produkci pohlavních žláz.

 • Větší odolnost imunitního systému

  Reakcí organismu na posílený metabolismus je aktivace imunitního systému a zlepšení tvorby bílých krvinek. Stoupá tak odolnost organismu vůči virům, bakteriím i závažnějším nemocem.

Abyste dosáhli kýžených výsledků, otužování by se mělo stát pravidelností. Nebojte se, strach či obavy ze studené vody budete mít jen ze začátku; a je to zcela přirozené.

Tělo si ale rychle zvykne a potom už je to hračka. Každou koupel byste měli zakončit pár minutami studené sprchy. Pokud nejste „drsňák“, snižujte teplotu vody postupně. Hlavně to neodkládejte a překonejte sami sebe. Pocit, který se dostaví, je k nezaplacení.