Otužování >> tajný lék pro naše tělo MTS

Tělo je naším fyzickým nástrojem, jak realizovat své myšlenky (sny) na této planetě, v naší dimenzi. Je to fantastický nástroj, který dokáže překonat vše, nač si vzpomeneme. Je ale potřeba se o něj vědomě starat a naučit se ho vnímat a poslouchat. Když toto pochopíte, vaše tělo se stane vaším partnerem a začne fyzicky realizovat vaše myšlenky. A potom už je pouze na vás, jaké sny si chcete splnit.

Překonávání překážek

V životě bychom měli překonávat různé překážky, abychom zjistili, co vlastně chceme a kam se chceme posunout. Otužováním vystoupíte ze své komfortní zóny a vezmete své zdraví do svých rukou. Jakmile překonáte tuto výzvu, překonáte všechno. Samotné kouzlo je především v jednoduchosti. Sprchu a studenou vodu máme všichni, takže začít můžete hned.

Pravidelným otužováním posílíte svůj imunitní systém a zrychlíte metabolismus. Díky rychlému metabolismu nebudete unaveni a tímto jednoduchým a pro všechny z nás dostupným způsobem uzdravíte své tělo i mysl.

Ledový zázrak ve vaší koupelně. Studená voda působí jako vítr v těle.

Změna teplé a studené vody (otužování) působí jako vítr v těle. Zrychluje regeneraci buněk (omlazuje) a štěpení a vylučování odpadních látek, a to včetně přebytečného tuku. Posiluje imunitu, vyhlazuje pleť a šetří naše peníze za kosmetické a výživové doplňky.

  • Otužováním zlepšujeme krevní oběh. Cévy se prudce zúží a krev tak musí kolovat mnohem rychleji. Stěny tepen a žil se zpevňují a zvyšuje se celkový výkon kardiovaskulárního systému včetně přirozeného posilování srdíčka.
  • Svaly se kontrahují (stahují) a tím pohánějí lymfatický systém, který rychleji a efektivněji odvádí z těla odpadní látky. Výrazně se zlepšuje celulitida a zpevňuje se pokožka.
  • Pravidelným otužováním ustupují deprese a dochází k celkovému nárůstu energie a pozitivní nálady.
  • Studená voda zvyšuje u mužů produkci pohlavních žláz.
  • Reakcí organismu na posílený metabolismus je aktivace imunitního systému a zlepšení tvorby bílých krvinek. Stoupá tak odolnost organismu vůči virům, bakteriím i závažnějším nemocem.

Proč je o otužování slyšet méně než například o lécích na vysoký krevní tlak?

Je to proto, že na studené vodě z kohoutku nemůže žádná firma vydělat a tak nebude ani investovat do marketingové propagace. Vědci farmaceutického průmyslu ovšem jeden způsob našli. Je jím kryolipolýza, což je neinvazivní liposukce přístrojem, který naruší obaly buněk podkožního tuku tím, že na ně působí plochou přístroje ochlazenou na -10°C, tedy mrazem. Nejen, že farmaceutický průmysl využívá poznatky o účincích ledové vody pouze lokálně, ale cena jedné takové aplikace se pohybuje kolem 8.000,- Kč. Je to v zásadě cena za pohodlnost a nezodpovědný přístup ke svému vlastnímu tělu.

Abyste dosáhli kýžených výsledků, otužování by se mělo stát pravidelností. Nebojte se, strach či obavy ze studené vody budete mít jen ze začátku; a je to zcela přirozené. Tělo si ale rychle zvykne a potom už je to hračka. Každou koupel byste měli zakončit pár minutami studené sprchy. Pokud nejste „drsňák“, snižujte teplotu vody postupně. Hlavně to neodkládejte a překonejte sami sebe. Pocit, který se dostaví, je k nezaplacení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář