Otužování – Tajný lék pro naše tělo!

Otužování - tajný lék pro naše tělo

Tělo je naším fyzickým nástrojem, jak realizovat své myšlenky (sny) na této planetě, v naší dimenzi. Je to fantastický nástroj, který dokáže překonat vše, nač si vzpomeneme. Je ale potřeba se o něj vědomě starat (především fyzicky) a naučit se ho vnímat a poslouchat. Když toto pochopíte, vaše tělo se stane vaším partnerem a začne fyzicky realizovat vaše myšlenky. A potom už je pouze na vás, jaké sny si chcete splnit.

Pravidelným otužováním posílíte svůj imunitní systém a zrychlíte metabolismus.

Díky rychlému metabolismu nebudete unaveni a uzdravíte své tělo i mysl.

V životě bychom měli překonávat různé překážky, abychom zjistili, co vlastně chceme.

Otužováním vystoupíte ze své komfortní zóny a vezmete svůj život poprvé do svých rukou. Jakmile překonáte tuto výzvu, překonáte už všechno.

Využijte ledový zázrak ve vaší koupelně! Studená voda působí jako vítr v těle:

1) Zlepšuje se krevní oběh. Cévy se prudce zúží a krev tak musí kolovat mnohem rychleji. Mozek začne krev posílat do těch nejdůležitějších životních orgánů, tedy do hrudi. Stěny tepen a žil se zpevňují a zvyšuje se celkový výkon kardiovaskulárního systému.

2) Svaly se stahují a tím pohánějí lymfatický systém, který odvádí z těla odpadní látky.

3) Zmizí deprese a pánům se zvýší produkce mužských pohlavních žláz.

4) Pravidelným otužováním zrychlíte metabolismus. Kromě snižování hmotnosti tak posílíte schopnost regenerace všech tělesných tkání.

5) Reakcí organismu na posílený metabolismus je aktivace imunitního systému a zlepšení tvorby bílých krvinek. Stoupá tak odolnost organismu vůči virům,  baktériím i závažnějším nemocem.

Otužovat se může každý vč. dětí. Vždy je důležité ale přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu a postupovat pomalu.

Otužování by se mělo stát pravidelností, abyste dosáhli výsledků.
Strach z ledové vody budete mít jen napoprvé, pak už to bude hračka.
Každou koupel byste měli zakončit pár minutami ledové sprchy.
Je důležité měnit teplotu vody postupně a během toho sprchovat celé tělo, aby se stihlo aklimatizovat (to je rada zejména pro ženy).

Proč je o otužování slyšet méně než například o lécích na vysoký krevní tlak?

Je to proto, že na studené vodě z kohoutku nemůže žádná firma vydělat a tak nebude ani investovat do marketingové propagace.

Vědci farmaceutického průmyslu ovšem jeden způsob našli. Je jím kryolipolýza, což je neinvazivní liposunkce přístrojem, který naruší obaly buněk podkožního tuku tím, že na ně působí plochou přístroje ochlazenou na -10°C, tedy mrazem.

Nejen, že farmaceutický průmysl využívá poznatky o účincích ledové vody pouze lokálně, ale cena jedné takové aplikace se pohybuje kolem 8 000 Kč. Je to v zásadě cena za pohodlnost a nezodpovědný přístup ke svému vlastnímu tělu. Tyto přístroje najdete v různých kosmetických salonech.

Neodkládejte to! Překonejte sami sebe a prostě to začněte dělat. Hurá do sprchy!

0 Odpovědi

Zanechte svou odpověď

Chcete se připojit k diskuzi?
Neváhejte přidat svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *