Cvičení pro hubnutí a pro zdraví

Sportovní duch dřímá v každém z nás, ale ne každému se chce cvičit. Sport ovlivňuje stavbu těla, růst kostí do šířky a hlavně zvyšování podílu svalové hmoty. Trénink, hlavně vytrvalostního charakteru, ovlivňuje množství tukových zásob v těle, což vede k pozitivním změnám v lidském organismu.

Cvičíme pro zdraví

Hlavně se nezranit

Mnohým připadá cvičení jako primitivní záležitost. Zdá se to být na první pohled jednoduchá činnost, avšak není to zcela pravda. Před tím, než začnete cvičit, musíte získat znalosti, aby se nestalo, že si cvičením spíše ublížíte.

Zranilo se již mnoho lidí, kteří si mysleli, že cvičení je hračka. Nebo budete cvičit nesprávně a vůbec nedosáhnete cíle, kterého jste chtěli dosáhnout. A budete zklamaní. Kromě toho, že jste ztratili čas.

Cvičení je dobré, alespoň ze začátku, provádět pod odborným dozorem osobního trenéra. Trenér vás naučí správnou techniku jednotlivých cviků a správné dýchání. Nastaví vám optimální plán a intenzitu cvičení tak, aby vás to bavilo a přinášelo to očekávané výsledky.

Jako ve všem, tak i zde hraje nemalou roli psychika a stupeň našeho nastavení a nadšení. Je známý fakt, že daleko lépe se cvičí, motivuje a dosahuje výsledků ve skupině než individuálně.

Pokud chcete především zhubnout nějaká ta kila a zlepšit si zdraví, na to bývá nejvhodnější aerobní trénink. Pozor, to však neznamená aerobik! Ten je na hubnutí nevhodný. Pro hubnutí a pro zdraví je vhodná například rychlá procházka. Důležitá je ovšem intenzita (tempo procházky) a čas.

Pokud chceme ale opravdu stabilně zhubnout, je nejoptimálnější kombinace aerobního, intervalového a posilovacího cvičení. Stačí hodinka takovéhoto cvičení třikrát týdně a stabilní výsledky se začnou dostavovat velice brzy.

Nejčastější výmluvy proč nechceme cvičit

  • stydíme se za své tělo
  • nemáme na to peníze
  • v práci se nadřeme dost
  • stydíme se ukazovat v posilovně nebo na veřejnosti

Jediná pravdivá výmluva ze všech je ta, že se nám prostě cvičit nechce. Raději si po práci sedneme doma, sníme vše, co nám přijde pod ruce a pak blaženě usneme.

Začněte cvičit s námi. Změní Vám to celý život!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář