Vladimír Sedláček MTS Akademie

Vladimír Sedláček

Instruktor NW s nejvyšší kvalifikací.

O mně

Sport mne provází více či méně celým životem. V mládí jsem hrál fotbal, basketbal, hokej a závodně jsem lyžoval. Později jsem se sportu věnoval již individuálně a rekreačně, v podstatě mám sport jako velkého koníčka – turistika i vysokohorská, kolo, lyžování, zkrátka aktivní pobyt v přírodě.

Asi před 10 lety jsem začal mít zdravotní problémy s kyčelními klouby a tak jsem začal zjišťovat, co by mi pomohlo, abych se nemusel vzdávat svých koníčků. Začal jsem se zajímat o Nordic Walking a časem jsem pochopil, že toto je určitá cesta nejen k řešení mých zdravotních problémů.

Rozhodl jsem se absolvovat první intenzivní kurz pod záštitou Českomoravské federace Nordic Walking v Benešově pod vedením Mgr. Stejskalové, kde jsem plně pochopil principy a základy Nordic Walkingu a protože jsem chtěl jít ještě dál, rozhodl jsem se pro absolvování instruktorského kurzu rovněž pod záštitou ČMFNW s akreditací ministerstva školství.

V současné době jsem již více než rok po endoprotéze jedné kyčle a při mých sportovních aktivitách mne tato operace nijak neomezuje, jsem schopen ujít 20 – 30 km i v horském terénu, k čemuž mi využití znalosti stylu chůze Nordic Walking velmi pomáhá.

Do budoucna mne čeká operace i druhé kyčle a dnes už vím, že při řádné rehabilitaci a pravidelné chůzi Nordic Walking se bez problémů zase vrátím ke svým aktivitám.