MTS Hubnutí chůzí™
Kurz nordic walking s výživovým poradenstvím.
Kurz nordic walking s výživovým poradenstvím.
Kč / analýza InBody, jídelníček na míru, 7 lekcí nordic walking, neomezená podpora
ANO, cvičíme
NE, necvičíme
ANO, cvičíme
ANO, cvičíme
ANO, cvičíme
NE, necvičíme
ANO, cvičíme
NE, necvičíme
DŮLEŽITÉ
Lekce nelze kupovat samostatně, ale pouze celý kurz.
Edukativní část
Výživové poradenství probíhá (pokud nebude uvedeno jinak) v prostorách MTS Akademie, v ulici Bellušova 30 v Praze 13.
Pohybová část
První a druhá lekce MTS Hubneme chůzí™ probíhá v Centrálním parku Lužiny v Praze 13. Centrální park Prahy 13 se nachází v těsné blízkosti metra Hůrka, Lužiny a Luka. Poté začneme využívat i blízké okolí parku, jako je například Prokopské údolí, oboru Hvězdu, Dívčí hrady a trasu nad Dalejským údolím.
Ano, vlastní hole mít můžete. Přineste je na první lekci a náš instruktor je zkontroluje, jestli jsou to opravdu hole na nordic walking a ne hole trekové. Často se nám stává, že obchodníci hole nesprávně pojmenují a klient si mylně zakoupí hole trekingové, které se používají úplně jinak. Hlavními rozdíly mezi holemi na nordic walking a trekingovými jsou v rukojeti, poutku hole a váze.
Hlavními rozdíly mezi trekkingovými holemi a holemi určenými pro Nordic Walking jsou v rukojeti, poutku hole a váze.
Hůl určená pro trekking má robustní rukojeť většinou s obyčejným provlékacím neupínatelným poutkem (pouze pásek). S holemi pro trekking tedy nelze provést správnou techniku NW, neboť po puštění hole za zády se nám hůl nevrátí sama plynule do dlaně, jako je tomu u holí pro NW (v podstatě bychom ji při takovém pohybu ztratili). Další rozdíl je v tubusu hole, který je robustnější.
Chůze s trekkingovými holemi nemá daná pravidla pro svoje použití. Důležité je správné nastavení délky holí, pomáhají udržovat stabilitu a šetří klouby. Trekkingové hole slouží lidem v náročnějších terénech jako jsou kopce, hory či lesy, kde se setkáte se stoupáním a klesáním.
Hole na NW jsou lehčí a mají užší, sportovnější rukojeť než trekkingové. Ideální je rukojeť ze směsi plastu a korku, který lépe odvádí pot. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná. Poutko objímá celou dlaň a je nejdůležitější částí NW holí. Zajišťuje správnou techniku, vytváří pevný spoj, fixuje zápěstí, umožňuje otevírání prstů za tělem a podporuje dobrý odraz. Má tvar rukavičky bez prstů se speciálním otvorem na palec. Poutka jsou označená zvlášť na pravou a zvlášť na levou ruku, aby správně seděla. Na ruku se poutko zapíná suchým zipem tak pevně, aby objímalo celou dlaň.
Koncový hrot z tvrdokovu slouží k odrážení od povrchu. Bývá miskovitého tvaru z důvodu, aby se hrot na měkkých površích (tráva, hlína, aj.) příliš nezapichoval. Pro chůzi na tvrdých površích jako je asfalt, udusaná hlína aj. použijeme pro zakrytí hrotu pryžovou násadu neboli botičku. Ta je vyrobena z gumy a tlumí nárazy hole o zem.